Demokrasi 2.0 için ilk adım

Sizce de gerçek demokrasiyi inşa etmenin zamanı gelmedi mi? Teknoloji desteği gerçek bir demokrasi deneyimi için yolumuzu açıyor. Doğrudan demokrasi için ilk adımı hep beraber atalım.

 • Aday ol! Kendi kampanyanı hemen başlat!

  Senin sorunlarını gören senin düşüncelerini dile getiren kimse yok mu? Öyleyse kamusal alana çıkmanın ve fikirlerini toplumla paylaşmanın tam zamanı!

 • Adaylığını duyur!

  Adaylık afişini hazırla ve tüm sosyal platformlarda paylaşarak destekçilerini TedApp’da bir araya getir. 100 destekçi kazandığında Adaylık menün aktif hale gelecek ve bağımsız adaylık sürecini TedApp üzerinden yürütebileceksin.

 • Söylem üret!

  Kendi fikirlerini toplumla paylaşabilir, ürettiğin söylemler ile destekçilerini oluşturup, kendi topluluğunu inşa edebilirsin.

 • Proje üret!

  Projelerini TedApp üzerinden açıkla ve topluluğun desteğini alarak adaylık sürecini ilerlet. Ülkenin gelecek vizyonu senin harika projelerin üstünde şekillenebilir.

 • OAP ile online referandum yap!

  Seçmen kitlen ile önemli konuları tartışmaya aç ve referandum düzenle.
  Demokrasinin önemli bir aracı olan referandum için teknolojik çözümümüz ile doğrudan demokrasi deneyimi oluşturabilirsin.

 • Aday Öner / Adayları İncele

  Mevcut siyasetçiler ve siyasi partilerde aradığını bulamadın mı? Seni daha iyi temsil edebileceğini düşündüğün kendi adayını önerebilir, TedApp’daki bağımsız adaylar arasında inceleme yaparak uygun gördüğünü destekleyebilirsin.

 • Demokrasi parmaklarının ucunda!

  Demokrasi için her gün 10 dakikanı ayır. Ülkenin geleceği için demokrasi teknolojisindeki yerini al.

 • Söylemleri incele, Yorum yap

  Adayların profillerinde yayınladıkları söylemlerini inceleyebilir, beğenirsen paylaşabilir, yorum yapıp eleştirebilirsin.

 • Projeleri İncele, Yorum yap

  Adayların projelerini inceleyebilir, beğenirsen paylaşabilir, yorum yapıp eleştirilerini iletebilirsin.

 • OAP çalışmalarına katıl, önemli kararları etkile!

  Ortak Akıl Platformu ile seni etkileyen konularda karar mekanizmasının bir parçası ol.

Kullanıcı Yorumları

930

Test Kullanıcısı

1100

Öncü Kullanıcı

1200

Toplam Kullanıcı

4

Uygulama Puanı

Sıkça Sorulan Sorular

TedApp hakkında önemli bilgiler ve yardım

TedApp seçim kartları ile her ülke için geçerli seçim dönemi belirlenir.
Uygulamanızdaki + butonuna basıp Aday öner menüsündeki Sosyal Medya Hesabı, Ad Soyad ve Cep Telefonu bilgilerinden biri ile aday önerinizi yapabilirsiniz. Adayınız seçmenlerden gelen ön talebi hesabını açtığında görebilir ve adaylık sürecini sizin desteğinizle başlatabilir.

TedApp vatandaşlarımız için söylem ve projeleri ile öne çıkarak kendi seçim kampanyalarını yönetebilecekleri bir demokratik alt yapı sunmaktadır. Bu süreci başlatmak için adaylık şartları ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenen  yeterlilikleri sağlamalıdır. Bu durum uygulamada bir anket ve sisteme yüklenmesi talep edilen e-devletten alınan sabıka kaydının sisteme yüklenmesi ile başlayabilmektedir.

Seçim kampanyaları ve adaylık süreçleri destekçi geliştirmek üzere seçim kartı ile ilişkilendirilmekle birlikte siyasi kariyeriniz için TedApp ayrıca kendi takipçilerinizi de oluşturmanıza imkan vermektedir. Bu şekilde hesabınızı kullanmaya devam edebilir yeni seçim dönemlerinde sizi tanıyan ve takip eden vatandaşlarımızla iletişiminizi devam ettirerek seçim çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Adaylık süreçleri tamamen sonlanan hesaplar normal kullanıcı olarak TedApp’ı kullanmaya devam edebilecektir.

Başka sorularınız mı var? Bize ulaşabilirsiniz!

İletişim

TedApp’ı geliştirmemize yardımcı olmak ister misin? TedApp kadrosunda yer almak veya geri bildirim yapmak  için bizimle iletişime geçebilirsin.

Adres

Batı Ataşehir
İstanbul/Türkiye

Email Address

[email protected]