Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası Son güncelleme tarihi: 14 Mayıs 2023

Bu Gizlilik Politikası, Servisi kullandığınızda Bilgilerinizin toplanması, kullanımı ve açıklanması ile ilgili politika ve prosedürlerimizi açıklar ve mahremiyet haklarınız hakkında ve yasaların sizi nasıl koruduğu hakkında bilgi verir.

Kişisel verilerinizi hizmeti sağlamak ve iyileştirmek için kullanıyoruz. Servisi kullanarak, bu Gizlilik Politikasına uygun olarak bilgi toplama ve kullanımını kabul etmiş olursunuz. Bu Gizlilik Politikası, Gizlilik Politikası Oluşturucusu’nun yardımıyla oluşturulmuştur.

Yorumlama ve Tanımlar
Yorumlama İlk harfi büyük harfle yazılmış olan kelimeler, aşağıdaki koşullar altında tanımlanan anlamlara sahiptir. Aşağıdaki tanımlar, tekil veya çoğul hallerinde görünmelerine bakılmaksızın aynı anlama gelir.

Tanımlar Bu Gizlilik Politikası için şu amaçlarla aşağıdaki tanımlar geçerlidir:

Hesap, Servisimize veya Servisimizin bir bölümüne erişmek için sizin için oluşturulan benzersiz bir hesaptır.

Bağlı kuruluş, “kontrol” 50%’den fazla hisseye, özkaynak ilgiye veya yönetim otoritelerinin seçimi için oy hakkına sahip diğer menkul kıymetlere sahip olmayı kontrol eden veya kontrol eden veya ortak kontrol altında olan bir tarafı ifade eder.

Uygulama, Şirket tarafından sağlanan yazılım programı olan Tedapp’e atıfta bulunur.

Şirket (bu Sözleşmede “Şirket”, “Biz”, “Bize” veya “Bizim” olarak anılır), Tedapp şirketini ifade eder.

Ülke, Türkiye’yi ifade eder.

Cihaz, bir bilgisayar, cep telefonu veya dijital tablet gibi Servise erişebilecek herhangi bir cihazdır.

Kişisel Veriler, tanımlanabilir veya tanımlanabilir bir bireyle ilgili herhangi bir bilgidir.

Hizmet, Uygulamaya atıfta bulunur.

Hizmet Sağlayıcı, Şirket adına verileri işleyen herhangi bir doğal veya tüzel kişidir. Bu, Şirket tarafından hizmetin kolaylaştırılması için istihdam edilen üçüncü taraf şirketleri veya bireyleri, Şirket adına Hizmeti sağlamak için çalışanları, Hizmetle ilgili hizmetleri yerine getirenleri veya Şirketin Hizmetin nasıl kullanıldığını analiz etmesine yardımcı olanları kapsar.

Üçüncü Taraf Sosyal Medya Hizmeti, Kullanıcının Hizmeti kullanmak için giriş yapabileceği veya hesap oluşturabileceği herhangi bir web sitesi veya sosyal ağ web sitesini ifade eder. Kullanım Verileri, Hizmet’in kullanımı tarafından otomatik olarak oluşturulan veya Hizmet altyapısından kaynaklanan verileri (örneğin, bir sayfa ziyaretinin süresi) ifade eder. Sen, Hizmet’e erişen veya kullanan birey ya da Hizmet’e erişen veya kullanan ilgili birey adına hareket eden şirket veya diğer yasal varlık anlamına gelir.
Kişisel Verilerinizi Toplama ve Kullanma
Toplanan Veri Türleri Kişisel Veriler Hizmetimizi kullanırken, sizden sizi iletişim kurmak veya tanımlamak için kullanılabilecek belirli kişisel kimlik bilgilerini sağlamanızı isteyebiliriz. Kişisel kimlik bilgileri, ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, şunları içerebilir:
E-posta adresi
Ad ve soyad
Telefon numarası
Adres, Eyalet, İl, Posta Kodu, Şehir
Kullanım Verileri
Kullanım Verileri
Kullanım Verileri, Hizmet’in kullanımı sırasında otomatik olarak toplanır. Kullanım Verileri, Cihazınızın İnternet Protokolü adresi (örn. IP adresi), tarayıcı türü, tarayıcı sürümü, ziyaret ettiğiniz Hizmet sayfaları, ziyaretinizin tarihi ve saati, bu sayfalarda geçirilen süre, benzersiz cihaz kimlikleri ve diğer tanısal veriler gibi bilgileri içerebilir. Mobil cihaz aracılığıyla Hizmet’e eriştiğinizde, kullanılan mobil cihaz türü, mobil cihazınızın benzersiz kimliği, mobil cihazınızın IP adresi, mobil işletim sistemi, kullandığınız mobil internet tarayıcısı türü, benzersiz cihaz kimlikleri ve diğer tanısal veriler de dahil olmak üzere, belirli bilgileri otomatik olarak toplayabiliriz. Ayrıca, Hizmetimizi ziyaret ettiğinizde veya mobil cihaz aracılığıyla eriştiğinizde tarayıcınızın gönderdiği bilgileri de toplayabiliriz.

Üçüncü Taraf Sosyal Medya Hizmetlerinden Bilgi Toplama Şirket, aşağıdaki Üçüncü Taraf Sosyal Medya Hizmetleri aracılığıyla hesap oluşturmanıza ve giriş yapmanıza izin verir:
• Google
• Facebook
• Twitter
• LinkedIn
Bir Üçüncü Taraf Sosyal Medya Hizmeti üzerinden kaydolmaya veya bize erişim izni vermeye karar verirseniz, o hesapla ilişkili olan adınız, e-posta adresiniz, aktiviteleriniz veya iletişim listeniz gibi Kişisel verileri toplayabiliriz. Üçüncü Taraf Sosyal Medya Hizmetinizin hesabı aracılığıyla Şirket ile ek bilgi paylaşma seçeneğiniz de olabilir. Kayıt sırasında veya başka bir şekilde bu tür bilgileri ve Kişisel Verileri sağlamayı seçerseniz, bu Gizlilik Politikası ile uyumlu bir şekilde kullanmak, paylaşmak ve depolamak için Şirkete izin vermiş olursunuz.

Uygulamayı Kullanırken Toplanan Bilgiler
Uygulamamızı kullanırken, uygulamamızın özelliklerini sağlamak için önceden izninizle şu bilgileri toplayabiliriz:
• Cihazınızın kamerası ve fotoğraf kitaplığından resimler ve diğer bilgiler
Bu bilgileri, hizmetimizin özelliklerini sağlamak, hizmetimizi geliştirmek ve özelleştirmek için kullanırız.

Bilgiler, Şirketin sunucularına ve/veya bir Hizmet Sağlayıcısının sunucusuna yüklenebilir veya sadece cihazınızda depolanabilir.
Bu bilgilere cihaz ayarlarınız aracılığıyla her zaman erişimi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
Kişisel Verilerinizin Kullanımı
Şirket, Kişisel Verileri aşağıdaki amaçlar için kullanabilir:
Hizmetimizi sağlamak ve sürdürmek, hizmetimizin kullanımını izlemek dahil.
Hesabınızı yönetmek: Hizmetin bir kullanıcısı olarak kaydınızı yönetmek için.
Verdiğiniz Kişisel Veriler, kayıtlı bir kullanıcı olarak size sunulan farklı hizmet özelliklerine erişmenizi sağlayabilir.
Bir sözleşmenin yerine getirilmesi için: Hizmet aracılığıyla satın aldığınız ürünler, öğeler veya hizmetlerle ilgili satın alma sözleşmesinin geliştirilmesi, uygun şekilde yerine getirilmesi ve gerçekleştirilmesi.
Sizi aramak: Güncellemeler veya işlevlerle ilgili bilgilendirici iletişimler gibi, işlevler, ürünler veya sözleşmeli hizmetlerle ilgili olarak gerektiğinde veya uygulanabilir olduğunda e-posta, telefon aramaları, SMS veya diğer eşdeğer elektronik iletişim biçimleriyle (bir mobil uygulamanın push bildirimleri dahil).
Size daha önce satın aldığınız veya sorguladığınız ürünlere benzer olan diğer ürünler, hizmetler ve etkinlikler hakkında haberler, özel teklifler ve genel bilgi sağlamak için, daha önce böyle bir bilgi almamayı tercih etmediğiniz sürece, size bu tür bilgileri sağlamak amacıyla kişisel verilerinizi kullanabiliriz. İsteklerinizi yönetmek: Bize yönelik isteklerinizi karşılamak ve yönetmek için kullanabiliriz. İş devirleri için: Kişisel Verilerinizi, Servis kullanıcılarına ait olarak tarafımızca tutulan varlıkların tamamının veya bir kısmının devri, birleşme, elden çıkarma, yeniden yapılandırma, feshetme veya diğer satış veya transfer işlemlerini değerlendirmek veya gerçekleştirmek için kullanabiliriz, işletme olarak devam eden bir şirket ya da iflas, tasfiye veya benzeri bir işlem dahilinde veya böyle bir işlemin bir parçası olarak. Diğer amaçlar için: Verilerinizi, veri analizi, kullanım trendlerini belirleme, promosyon kampanyalarımızın etkililiğini belirleme ve Servisimizi, ürünlerimizi, hizmetlerimizi, pazarlama faaliyetlerimizi ve deneyiminizi değerlendirme ve iyileştirme gibi diğer amaçlar için kullanabiliriz.

Bu maddede, kişisel bilgilerinizi hangi durumlarda paylaşabilecekleri açıklanmaktadır:
• Hizmet Sağlayıcıları ile: Hizmetimizin kullanımını izlemek ve analiz etmek, sizinle iletişim kurmak için kişisel bilgilerinizi Hizmet Sağlayıcıları ile paylaşabiliriz.
• İş Devirleri için: Şirket varlıklarımızın tümü veya bir kısmının başka bir şirkete satılması, finansmanı veya satın alınması sırasında, kişisel bilgilerinizi paylaşabilir veya devredebiliriz.
• İştiraklerle paylaşım: Kişisel bilgilerinizi iştiraklerimizle paylaşabiliriz ve bu durumda iştiraklerimizi bu Gizlilik Politikasına uymaları için zorlayacağız. İştiraklerimiz, ana şirketimiz ve kontrolümüz altındaki diğer şirketler, ortak girişim ortakları veya diğer ortak kontrol altındaki şirketleri içerebilir.
• İş ortaklarıyla paylaşım: Belirli ürünler, hizmetler veya promosyonlar sunmak için iş ortaklarımızla bilgilerinizi paylaşabiliriz.
• Diğer kullanıcılarla paylaşım: Kişisel bilgilerinizi diğer kullanıcılarla paylaştığınızda veya genel alanlarda diğer kullanıcılarla etkileşime geçtiğinizde, bu bilgiler tüm kullanıcılar tarafından görüntülenebilir ve dışarıya açık bir şekilde dağıtılabilir. Üçüncü Taraf Sosyal Medya Hizmeti aracılığıyla kaydolursanız veya başka kullanıcılarla etkileşimde bulunursanız, Üçüncü Taraf Sosyal Medya Hizmeti’ndeki kişileriniz adınızı, profilinizi, resimlerinizi ve aktivitenizin tanımını görebilirler. Benzer şekilde, diğer kullanıcılar aktivitenizin tanımlarını görüntüleyebilir, sizinle iletişim kurabilir ve profilinizi görüntüleyebilirler.
• Onayınızla: Diğer herhangi bir amaç için kişisel bilgilerinizi onayınızla açıklayabiliriz.

Kişisel Verilerinizin Saklanması
Şirket, bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçlar için gerekli olan süre boyunca yalnızca Kişisel Verilerinizi saklayacaktır. Yasal yükümlülüklerimizi yerine getirmek için (örneğin, uygulanabilir yasalara uymak için verilerinizi saklamamız gerektiğinde), anlaşmazlıkları çözmek ve yasal anlaşmalarımızı ve politikalarımızı uygulamak için Kişisel Verilerinizi tutar ve kullanırız. Şirket, İşlevsel Hizmetimizin güvenliğini sağlamak veya işlevselliğini iyileştirmek için bu verileri kullanmak zorunda kaldığı durumlar haricinde, Kullanım Verilerinizi genellikle daha kısa bir süre saklar veya bu verileri daha uzun süre saklamamız için yasal bir zorunluluk varsa.
Kişisel Verilerinizin Transferi
Bilgileriniz, Kişisel Veriler dahil, işleme taraf olan tarafların bulunduğu yerlerde Şirketin işletme ofislerinde ve diğer herhangi bir yerde işlenir. Bu, bilgilerin devredilebileceği anlamına gelir ve verilerinizin korunması ile ilgili yasaların ülkenizin yargı alanındakilerden farklı olabileceği devletiniz, eyaletiniz, ülkeniz veya diğer hükümet yargı alanlarının dışındaki bilgisayarlarda saklanabilir. Bu Gizlilik Politikasına onay vermeniz ve bu bilgileri sunmanız, bu transferi kabul ettiğiniz anlamına gelir. Şirket, verilerinizin bu Gizlilik Politikasına uygun ve güvenli bir şekilde işlendiğinden emin olmak için makul adımlar atacak ve verilerinizin ve diğer kişisel bilgilerinizin güvenliği dahil olmak üzere yeterli kontrol mekanizmalarının olmadığı bir kuruluşa veya ülkeye Kişisel Verilerinizi aktarmayacaktır.

Kişisel Verilerinizin Silinmesi
Siz, bizim tarafımızdan toplanan Kişisel Verilerinizi silme hakkına sahipsiniz veya bizim bu silme işlemini yapmamıza yardımcı olmamızı talep edebilirsiniz. Servisimiz, Servis içindeki belirli bilgilerinizi silme yeteneği sağlayabilir. Hesabınız varsa, kişisel bilgilerinizi yönetmenize izin veren hesap ayarları bölümüne girerek bilgilerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilir, düzeltebilir veya silebilirsiniz. Ayrıca, tarafımıza sağladığınız herhangi bir kişisel bilgiye erişim, düzeltme veya silme talebinde bulunmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ancak, yasal bir yükümlülüğümüz veya hukuki bir dayanağımız olduğunda belirli bilgileri saklamamız gerekebilir.
Kişisel Verilerinizin Açıklanması
İşlem faaliyetleri

Şirket birleşme, satın alma veya varlık satışı gibi bir işlemde yer alıyorsa, Kişisel Verileriniz aktarılabilir. Kişisel Verilerinizin aktarılmasından önce farklı bir Gizlilik Politikasına tabi hale gelmesi durumunda bildirimde bulunacağız.
Kolluk kuvvetleri
Belirli koşullar altında, Şirket, yasal olarak veya kamu otoritelerinin geçerli taleplerine (örneğin, mahkeme veya hükümet ajansı) yanıt vermek zorunda kaldığında Kişisel Verilerinizi açıklamak zorunda kalabilir.

Diğer yasal gereklilikler
Şirket, şu amaçlar için, iyi niyetle hareket etme inancıyla, Kişisel Verilerinizi açıklayabilir: • Bir yasal yükümlülüğü yerine getirmek için • Şirketin haklarını veya mülkünü korumak ve savunmak için • Hizmetle bağlantılı olası hataları önlemek veya araştırmak için • Hizmetin kullanıcılarının veya halkın kişisel güvenliğini korumak için • Yasal sorumluluktan korunmak için Kişisel Verilerinizin Güvenliği Kişisel Verilerinizin güvenliği bizim için önemlidir, ancak hatırlanması gereken bir şey, İnternet üzerinden iletişim yönteminin veya elektronik depolama yönteminin %100 güvenli olmadığıdır. Ticari olarak kabul edilebilir yöntemler kullanarak Kişisel Verilerinizi korumak için çaba sarf ediyoruz, ancak mutlak bir güvenlik sağlayamayız.

Çocukların Gizliliği
Hizmetimiz 13 yaşın altındaki kişileri hedef almamaktadır. Bilerek 13 yaşın altındaki kişilerden kişisel bilgi toplamıyoruz. Eğer bir ebeveyn veya vasiiyseniz ve çocuğunuzun bize Kişisel Veri sağladığını fark ederseniz, lütfen bizimle iletişime geçin. Ebeveyn onayı olmadan 13 yaşın altındaki herhangi bir kişiden Kişisel Veri topladığımızı fark edersek, bu bilgiyi sunucularımızdan kaldırmak için adımlar atarız. Bazı ülkelerde, bilgilerinizi işleme konusunda yasal dayanak olarak onaya dayanmamız gerekiyorsa ve ülkeniz ebeveyn onayı gerektiriyorsa, bilgiyi toplamadan önce ebeveyninizin onayını gerektirebiliriz.

Diğer Web Sitelerine Bağlantılar
Hizmetimiz, bizim tarafımızdan işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Üçüncü taraf bir bağlantıya tıklarsanız, üçüncü tarafın sitesine yönlendirilirsiniz. Her ziyaret ettiğiniz site için Gizlilik Politikasını incelemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Üçüncü taraf sitelerin içeriği, gizlilik politikaları veya uygulamaları üzerinde hiçbir kontrolümüz yoktur ve hiçbir sorumluluk kabul etmiyoruz.
Bu Gizlilik Politikasındaki Değişiklikler
Gizlilik Politikamızı zaman zaman güncelleyebiliriz. Yeni Gizlilik Politikasını bu sayfada yayınlayarak sizi bilgilendireceğiz. Değişikliğin yürürlüğe girmeden önce e-posta ve/veya Hizmetimizde önemli bir bildirimle size bildireceğiz ve bu Gizlilik Politikasının en üstünde “Son güncelleme” tarihini güncelleyeceğiz. Herhangi bir değişiklikten önce bu Gizlilik Politikasını periyodik olarak gözden geçirmeniz önerilir. Bu Gizlilik Politikasındaki değişiklikler, bu sayfada yayınlandıklarında yürürlüğe girer.
Bize Ulaşın
Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, bize aşağıdaki yollardan ulaşabilirsiniz:
• E-posta ile: [email protected]